رضا قدیری

درباره من

هم-بنیان گذار و مدیر فنی CGC

Full Stack Developer / دانشجوی مهندسی نرم افزار / علاقه‌مند به بازی‌سازی / دوست دار دنیای آزاد

برنامه نویس Python و تازه وارد در JavaScriptمعرفی بهترین توزیع‌های لینوکس برای تازه واردان

دنیای گنو/لینوکس پر از توزیع‌های متنوع با قابلیت‌ها و ویژگی‌های مختلف است. در این مطلب از جامعه گیک‌های کامپیوتر تعدادی از بهترین و محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکس که برای تازه واردان به این دنیای رنگارنگ مناسب هستند را معرفی میکنیم.

21 مارس 2021 معرفی و بررسی توزیع‌ها
تفاوت انواع رم (RAM)

رم‌های DDR نسل‌های متفاوتی دارند و همین باعث شده بسیاری از کاربران به خاطر اعداد موجود در نام و مشخصات رم‌ها کمی گیج شوند. در این مطلب به طور خلاصه پارامترهای مختللف را معرفی و بررسی می‌کنیم و تفاوت‌های رم‌های DDR را ذکر می‌کنیم.

6 مارس 2021 سخت افزار
انواع حافظه‌های کامپیوتری

در این مطلب از وبسایت جامعه گیک‌های کامپیوتر به معرفی و بررسی انواع حافظه‌های کامپیوتری می‌پردازیم. اگر به دنیای سخت افزار علاقه مندید این مطلب را از دست ندهید.

7 فوریه 2021 سخت افزار
نگاهی به توزیع المنتری (elementary OS)

در این ویدیو به بررسی توزیع elementary OS می‌پردازیم. اگر علاقه مند به سیستم عامل‌های گنو/لینوکسی هستید و دنبال یک توزیع جذاب و زیبا و در عین حال قدرتمند می‌گردید حتما در این ویدیو با بررسی elementary OS همراه ما باشید.

25 دسامبر 2020 معرفی و بررسی توزیع‌ها
معرفی Vue Native - ویو نیتیو

Vue native - ویو نیتیو یک فریمورک قدرتمند بر پایه جاوا اسکریپت و Vue.js که امکان توسعه اپ‌های موبایلی برای سیسام عامل‌های اندروید و IOS را به توسعه دهندگان می‌دهد. در این مطلب این فریمورک را معرفی و بررسی می‌کنیم.

13 دسامبر 2020 توسعه نرم افزار
جلسه پنجم: آشنایی با فریمورک جنگو (django)

در جلسه پنجم CGC به معرفی فریمورک محبوب و قدرتمند جنگو (Django) خواهیم پرداخت و در پایان پروژه‌ای را آغار می‌کنیم تا به صورت عملی جنگو (Django) را تجربه کنیم.

جمعه, 26 اردیبهشت 1399 به اتمام رسیده
رویداد انتشار اوبونتو 20.04

در این رویداد به مناسبت انتشار نسخه جدید اوبونتو (Ubuntu) یعنی Ubuntu 20.04 به بررسی این توزیع خواهیم پرداخت و در کنار آن، برخی از ابزارهای کاربردی لینوکس را معرفی می‌کنیم.

جمعه, 05 اردیبهشت 1399 به اتمام رسیده
جلسه اول: دنیای نرم افزار آزاد

در جلسه اول جامعه گیک‌های کامپیوتر به نرم افزارهای آزاد خواهیم پرداخت و علاوه بر آن در مورد دلایل شکل گیری و برخی اهداف جامعه گیک‌های کامپیوتر خواهیم پرداخت.

پنجشنبه, 22 اسفند 1398 به اتمام رسیده
طراحی وبسایت سرویس ورزشی آنلاین هیروفیت

در این پروژه وبسایتی کارآمد را در سریع‌ترین زمان و حداقل هزینه ممکن برای استارتاپی ورزشی طراحی کردیم. علاوه بر طراحی سایت؛ CGC همواره با مشاوره و دادن ایده‌هایی جدید سعی در بهبود فعالیت این استارتاپ جوان و آینده دار داشته است.

وب
طراحی وبسایت جامعه گیک‌های کامپیوتر

در این پروژه یک سیستم مدیریت محتوای کاملا اختصاصی برای استفاده جامعه گیک‌های کامپیوتر با فریمورک پایتونی جنگو نوشته شده و سایتی که می‌بینید ما حصل این پروژه است.

وب