جامعه گیک‌های کامپیوتر

ساخت بی‌نهایت object با position رندم در انجین گودوت (Godot)

وب و نرم افزار/ بازی سازی جمعه, 03 مرداد 1399 رضا قدیری

انجین گودوت (Godot) یک انجین آزاد و رایگان و گزینه‌ای مناسب برای ساخت بازی به خصوص برای تیم‌های مستقل و کوچک است. گودوت (Godot) از زبان Gdscript بهره می‌گیرد، زبانی که شباهت زیادی به زبان محبوب و پرکاربرد Python دارد. ساده بودن برنامه نویسی و سرعت گودوت (Godot) بازی‌سازی را برای شما تبدیل به کاری لذت بخش خواهد کرد.

پیش از این در جامعه گیک‌های کامپیوتر ویدیویی آموزشی در رابطه با این انجین منتشر کردیم و در یک ویدیوی یک ساعته ساخت پروژه Head Football در انجین Godot را آموزش دادیم.

خوشبختانه کاربران استقبال خوبی از این ویدیو داشتند و سوالاتی را در رابطه با این انجین مطرح کردند. به همین علت ما تصمیم گرفتیم آموزش‌های گودوت (Godot) را ادامه داده و ویدیوهای بیشتری برای علاقه‌مندان به بازی‌سازی  و انجین گودوت (Godot) منتشر کنیم.

آموزش گودوت (Godot)

یکی از الگوریتم‌های پرکاربرد در بازی‌های ویدیویی که سال‌هاست در بین بازی‌های مختلف رواج دارد ساخته شدن بی‌نهایت object با position اتفاقی و random است. این الگوریتم در بسیاری از بازی‌ها استفاده شده و همچنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بازی‌های زیادی از جمله بازی‌هایی مثل Subway و اکثر بازی‌های بی‌نهایت از همین الگوریتم برای ساخت موانع و سکه ها و.. استفاده می‌کنند.

همین الگوریتم و پرسش کاربران جامعه گیک‌های کامپیوتر موجب شد تا ویدیویی منتشر کنیم و به زبانی ساده و در زمانی کوتاه چگونگی پیاده سازی و عملکرد این الگوریتم را در انجین گودوت (Godot) و با زبان Gdscript توضیح و آموزش دهیم.

در این ویدیو که تنها حدود 10 دقیقه زمان دارد مواردی مثل ساخت object، مقدار دهی متغیرها به صورت اتفاقی و رندم و مواردی اینچنینی را یاد خواهید گرفت. یادگیری این مباحث می‌تواند در ساخت بسیاری از بازی‌ها برای شما کاربردی باشد و مورد استفاده قرار گیرد.

اگر از طرفداران انجین آزاد و قدرتمند گودوت (Godot) هستید این ویدیو را از دست ندهید. شما می‌توانید با کلیک بر روی دکمه زیر ویدیوی آموزشی ساخته شدن بی‌نهایت object با position اتفاقی و random را در انجین گودوت (Godot) به صورت رایگان در کانال یوتوب CGC تماشا کنید.


ذخیره مقاله:

اشتراک گذاری:...

رضا قدیری

هم-بنیان گذار و مدیر فنی CGC

Full Stack Developer / دانشجوی مهندسی نرم افزار / علاقه‌مند به بازی‌سازی / دوست دار دنیای آزاد

برنامه نویس Python و تازه وارد در JavaScript


مطالب پیشنهادی       
         انواع پردازنده
انواع پردازنده(CPU)

اگر به دنبال پردازنده مناسب برای کامپیوتر شخصی خود هستید و نمیتوانید تصمیم بگیرید چه پردازنده‌ای انتخاب کنید چون اطلاعات کافی درباره هر کدام از آنها ندارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا انتخابی انجام دهید که مورد رضایت شما باشد.


       
         امنیت شبکه لایه بندی شده
امنیت شبکه لایه بندی شده (قسمت دوم)

پیش از این در مورد امنیت شبکه لایه بندی صحبت کردیم. در این مطلب موارد باقی مانده را ذکر میکنیم و با تکنولوژی‌های IDS و IPS آشنا خواهیم شد. اگر به شبکه علاقه مند هستید این مطلب را پیشنهاد می‌کنیم.


       
         نرم افزار ادیت عکس
پنج اپلیکیشن کاربردی ادیت و طراحی عکس ساده برای کاربران آماتور

در این مطلب از جامعه گیک‌های کامپیوتر 5 مورد از بهترین اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها که برای ادیت تصاویر استفاده می‌شوند را معرفی می‌کنیم.


نظری برای نمایش وجود ندارد. شما اولین نظر باشید.


ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد شوید