Notebook

رویداد انتشار اوبونتو 20.04

جمعه, 05 اردیبهشت 1399 رضا قدیری مجازی به اتمام رسیده

گنو/لینوکس را می‌توان یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین سیستم عامل‌ها دانست و قطعا یکی از اصلی ترین هسته‌های دنیای نرم افزارهای آزاد گنو/لینوکس است. این سیستم عامل دوست داشتنی در طی سال‌ها پیشرفت‌های چشم گیری داشته و حالا به لطف توزیع‌هایی مثل اوبونتو (Ubuntu) بیشتر در میان عموم مردم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اوبونتو (Ubuntu) یکی از محبوب‌ترین توزیع‌های لینوکسی حال حاضر است و آثار غیر قابل انکارش را می‌توان در هر گوشه دید و پیدا کرد. جدای از کاربران زیادی که در سطح دنیا از این توزیع پر طرفدار استفاده می‌کنند، اوبونتو (Ubuntu) یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرورها و میزبانی سایت‌ها و نرم افزارها هم هست. بخش وسیعی از سرور‌ها و میزبان‌ها از اوبونتو (Ubuntu) به عنوان سیستم عامل اصلی خود استفاده می‌کنند.

جلسه دوم:‌ لینوکس با تمرکز بر توزیع اوبونتو

اوبونتو (Ubuntu) هر دو سال یکبار نسخه LTS با پشتیبانی پنج ساله خود را عرضه می‌کند و بسیاری از عاشقان دنیای لینوکس در انتظار انتشار نسخه‌های جدید اوبونتو (Ubuntu) هستند تا ببینند گام بعدی و ویژگی‌های جذاب و جدیدی که به اوبونتو (Ubuntu) اضافه می‌شود چیست.

حال پس از گذشت دو سال از انتشار Ubuntu 18.04 نوبت به نسخه جدید اوبونتو (Ubuntu) رسیده و کاربران این توزیع چشم انتظار نسخه 20.04 اوبونتو (Ubuntu) هستند.

اوبونتو 20.04

ما نیز در جامعه گیک‌های کامپیوتر به عنوان بخش کوچکی از طرفداران و علاقه‌مندان به کامپیوتر و دنیای نرم افزار آزاد به مناسبت انتشار نسخه جدید اوبونتو (Ubuntu) یعنی Ubuntu 20.04 رویدادی را ترتیب دیدیم تا در اولین فرصت و تنها یک روز پس از انتشار رسمی Ubuntu 20.04 این توزیع را بررسی کنیم و برخی از ویژگی‌های جدید را همراه هم تجربه کنیم.

علاوه بر معرفی و بررسی Ubuntu 20.04 در این رویداد به معرفی برخی از ابزارهای کاربردی لینوکس مثل Wine خواهیم پرداخت و چگونگی نصب و استفاده از آن‌ها را تجربه خواهیم کرد.

اگر شما هم از علاقه‌مندان به دنیای لینوکس و یک گیک کامپیوتر هستید این جلسه را از دست ندهید.اشتراک گذاری:


رویدادهای مشابه


ساخت موس با آردوینو

در این رویداد به ساخت یک موس با ماژول جوی استیک و برد آردوینو promicro و بررسی کد آن خواهیم پرداخت. اگر از علاقه مندان به اینترنت اشیا هستیداین رویداد را از دست ندهید.

جلسه چهارم: اینترنت اشیا(IOT)

با توجه به کاربر روز افزون اینترنت اشیا در تکنولوژی‌های گوناگون نیاز به یادگیری این علم هر روز بیشتر احساس می‌شود، در این رویداد سعی شده است به مسائل پایه‌ای اینترنت اشیا اشاره شود تا روند یادگیری برای مخاطبین آسان‌تر شود.

جلسه پنجم: آشنایی با فریمورک جنگو (django)

در جلسه پنجم CGC به معرفی فریمورک محبوب و قدرتمند جنگو (Django) خواهیم پرداخت و در پایان پروژه‌ای را آغار می‌کنیم تا به صورت عملی جنگو (Django) را تجربه کنیم.