Notebook

جلسه پنجم: آشنایی با فریمورک جنگو (django)

جمعه, 26 اردیبهشت 1399 رضا قدیری مجازی به اتمام رسیده

بی شک پایتون (Python) یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین زبان‌های برنامه نویسی است. این زبان قدرتمند به خوبی بین برنامه نویسان جا افتاده و افراد زیادی در حوزه‌های مختلف از پایتون (Python) استفاده می‌کنند.

از پایتون (Python) می‌توانید در هرجایی استفاده کنید. از هوش مصنوعی و علم داده تا بازی‌سازی و طراحی سایت قطعا ابزاری قدرتمند برای کار با پایتون (Python) پیدا خواهید کرد.

یکی از محبوب‌ترین فریورک‌ها که از زبان پایتون (Python) استفاده می‌کند فریمورک جنگو (Django) نام دارد. جنگو (Django) امکان طراحی انواع سات، وب اپلیکیشن و CMSها را می‌دهد و می‌توانید سایت‌های بسیار قدرتمندی را با استفاده از جنگو (Django) پیاده سازی کنید.

جنگو (Django) در کنار قدرت بسیار بالایی که دارد ساده و سریع است و می‌توانید با سرعت پروژه خود را جلو ببرید. در زمینه امنیت هم جنگو (Django) حرف‌هایی برای گفتن دارد.

جنگو (Django)

تمام این‌ها جنگو (Django) را تبدیل به یک فریمورک دوست داشتنی و یکی از گزینه‌های خوب و مناسب برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن‌ می‌کند. در کنار این‌ها با استفاده از جنگو (Django) می‌توانید به خوبی API نویسی کنید.

ما در جلسه پنجم جامعه گیک‌های کامپیوتر به این فریمورک قدرتمند خواهیم پرداخت و با جنگو (Django) آشنا می‌شویم. در این جلسه توضیحاتی در مورد جنگو (Django)، انواع نسخه‌ها و مدل‌ها و ویو ها و چگونگی کارکرد جنگو (Django) خواهیم داد و به طور کامل با این فریمورک آشنا می‌شویم. در پایان پروژه‌ای را آغار می‌کنیم تا به صورت عملی جنگو (Django) را تجربه کنیم.

این جلسه به خاطر حجم بالای مطالب در دو قسمت جداگانه و برگزار و ضبط شده که هر دو قسمت از طریق یوتوب در دسترس هستند.اشتراک گذاری:


رویدادهای مشابه


ساخت موس با آردوینو

در این رویداد به ساخت یک موس با ماژول جوی استیک و برد آردوینو promicro و بررسی کد آن خواهیم پرداخت. اگر از علاقه مندان به اینترنت اشیا هستیداین رویداد را از دست ندهید.

جلسه چهارم: اینترنت اشیا(IOT)

با توجه به کاربر روز افزون اینترنت اشیا در تکنولوژی‌های گوناگون نیاز به یادگیری این علم هر روز بیشتر احساس می‌شود، در این رویداد سعی شده است به مسائل پایه‌ای اینترنت اشیا اشاره شود تا روند یادگیری برای مخاطبین آسان‌تر شود.

رویداد انتشار اوبونتو 20.04

در این رویداد به مناسبت انتشار نسخه جدید اوبونتو (Ubuntu) یعنی Ubuntu 20.04 به بررسی این توزیع خواهیم پرداخت و در کنار آن، برخی از ابزارهای کاربردی لینوکس را معرفی می‌کنیم.