Notebook

جلسه چهارم: اینترنت اشیا(IOT)

پنج‌شنبه, 18 اردیبهشت 1399 شقایق خوشنواپور مجازی به اتمام رسیده

با پیشرفت سریع  تکنولوژی و روی کار آمدن پرورژه‌های بزرگی مثل شهر هوشمند، ماشین‌های برقی و هوشمند و تمامی تکنولوژی‌هایی از این قبیل که همگی از فناوری جدید اینترنت اشیا یا IOT استفاده می‌کنند نیاز به یادگیری این فناوری بزرگ در علاقه‌مندان به آن بیشتر احساس می‌شود. IOT از سه بخش‌ کلی شبکه، سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است که هر بخش به صورت جداگانه یک شاخه‌ی فناوری را تشکیل می‌دهند.

لذا به علت تنوع و گستردگی مطالب شناختن شاخه‌های مختلف این فناوری و یافتن نقطه‌ی شروعی برای آموختن این علم ممکن است اندکی دشوار و زمانبر باشد.در این رویداد سعی شده است نقش هر یک از شاخه‌های ذکر شده در اینترنت اشیا و بخش‌های مورد نیاز هر فرد برای شروع معرفی و مورد بررسی قرار گیرد. اگر علاقه مند هستید که یادگیری اینترنت اشیا را شروع نمایید ما در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد تا شاخه مورد علاقه خود را پیدا کنید.

 

internet of thingsاشتراک گذاری:


رویدادهای مشابه


ساخت موس با آردوینو

در این رویداد به ساخت یک موس با ماژول جوی استیک و برد آردوینو promicro و بررسی کد آن خواهیم پرداخت. اگر از علاقه مندان به اینترنت اشیا هستیداین رویداد را از دست ندهید.

جلسه پنجم: آشنایی با فریمورک جنگو (django)

در جلسه پنجم CGC به معرفی فریمورک محبوب و قدرتمند جنگو (Django) خواهیم پرداخت و در پایان پروژه‌ای را آغار می‌کنیم تا به صورت عملی جنگو (Django) را تجربه کنیم.

رویداد انتشار اوبونتو 20.04

در این رویداد به مناسبت انتشار نسخه جدید اوبونتو (Ubuntu) یعنی Ubuntu 20.04 به بررسی این توزیع خواهیم پرداخت و در کنار آن، برخی از ابزارهای کاربردی لینوکس را معرفی می‌کنیم.