جامعه گیک‌های کامپیوتر

نگاهی به توزیع مانجارو (Manjaro)

مقالات دوشنبه, 17 شهریور 1399 رضا قدیری

شاید شما هم از علاقه مندان به دنیای گنو/لینوکس باشید اما ممکن است شما هم مثل بسیاری از کاربران که قصد ورود به دنیای لینوکس را دارند دچار مشکلات شده و شک‌هایی داشته و بین صدها توزیع و نام و عنوان مختلف گیج شده باشید.

معمولا کاربران تازه وارد به خوبی با توزیع‌های مختلف آشنا نیستند و انتخاب یک توزیع مناسب که هم قدرتمند باشد و هم ساده و به دور از پیچیدگی، با وجود صدها توزیع مختلف کار را برایشان کمی سخت می‌کند. این که باید از توزیع‌های بر پایه دبیان استفاده کنند یا بهتر است به سمت خانواده آرچ بروند؟‌ کدام محیط کار مناسب‌تر است و.. سوالاتی هستند که همیشه ذهن هر تازه واردی را به خود مشغول می‌کند و یافتن یک جواب مناسب در بین جنگ کاربران توزیع‌های مختلف خود، یک صبر فولادین می‌خواهد.

مقایسه‌ی آرچ و دبیان

به همین خاطر و برای آشنایی بیشتر کاربران، به خصوص کاربرانی که تازه به سمت خانواده گنو/لینوکس آمده‌اند ما در جامعه گیک‌های کامپیوتر توزیع‌های مختلف را مورد بررسی قرار می‌دهیم و نگاهی به آن‌ها می‌اندازیم تا بتوانیم به کاربران در انتخاب یک توزیع مناسب و کارآمد کمک کرده باشیم.

مانجارو (Manjaro)

مانجاروی دوست داشتنی

امروز نوبت به توزیع محبوب مانجارو (Manjaro) رسیده است. مانجارو (Manjaro) یک توزیع بر پایه آرچ است و با شعار سادگی پا به میدان گذاشته و الحق هم که در ادا کردن شعار خود به خوبی عمل کرده و موفق بوده است.

نگاهی به توزیع لینوکس منت (Linux Mint)

مانجارو (Manjaro) از آن دست توزیع‌هایی است که می‌تواند یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای کاربران تازه وارد باشد. در عین حال مانجارو (Manjaro) به کمک کاربرانی آمده که عاشق آرچ و ویژگی‌هایش هستند اما حوصله و وقت نصب و تنظیمات آرچ را ندارند. شما با نصب مانجارو (Manjaro) می‌توانید در سریع‌ترین زمان پا به دنیای آرچ بگذارید و همه چیز را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار داشته باشید.

اگر دنبال یک توزیع ساده و کارآمد هستید یا قصد آشنایی با توزیع‌های لینوکسی را دارید پیشنهاد می‌کنم این ویدیو که در آن نگاهی به توزیع مانجارو (Manjaro) خواهیم داشت را از دست ندهید و با بررسی این توزیع با من همراه باشید.


ذخیره مقاله:

اشتراک گذاری:...

رضا قدیری

هم-بنیان گذار و مدیر فنی CGC

Full Stack Developer / دانشجوی مهندسی نرم افزار / علاقه‌مند به بازی‌سازی / دوست دار دنیای آزاد

برنامه نویس Python و تازه وارد در JavaScript


مطالب پیشنهادی       
         انواع پردازنده
انواع پردازنده(CPU)

اگر به دنبال پردازنده مناسب برای کامپیوتر شخصی خود هستید و نمیتوانید تصمیم بگیرید چه پردازنده‌ای انتخاب کنید چون اطلاعات کافی درباره هر کدام از آنها ندارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا انتخابی انجام دهید که مورد رضایت شما باشد.


       
         امنیت شبکه لایه بندی شده
امنیت شبکه لایه بندی شده (قسمت دوم)

پیش از این در مورد امنیت شبکه لایه بندی صحبت کردیم. در این مطلب موارد باقی مانده را ذکر میکنیم و با تکنولوژی‌های IDS و IPS آشنا خواهیم شد. اگر به شبکه علاقه مند هستید این مطلب را پیشنهاد می‌کنیم.


       
         نرم افزار ادیت عکس
پنج اپلیکیشن کاربردی ادیت و طراحی عکس ساده برای کاربران آماتور

در این مطلب از جامعه گیک‌های کامپیوتر 5 مورد از بهترین اپلیکیشن‌ها و نرم افزارها که برای ادیت تصاویر استفاده می‌شوند را معرفی می‌کنیم.


نظری برای نمایش وجود ندارد. شما اولین نظر باشید.


ارسال دیدگاه

برای ثبت دیدگاه باید ابتدا وارد شوید