Notebook

جلسه اول: دنیای نرم افزار آزاد

پنجشنبه, 22 اسفند 1398 رضا قدیری مجازی به اتمام رسیده

نرم افزارهای آزاد تاثیرات به سزایی در پیشرفت علم و تکنولوژی داشته‌اند و همیشه نقش مهمی را ایفا کرده‌اند. این نرم افزارها جدای از کاربردهایی که برای شرکت‌های بزرگ و محققان دارند در بین کاربران معمولی هم طرفداران زیادی دارند.

اما ماهیت یک نرم افزار آزاد چیست و نرم افزارهای آزاد دارای چه ویژگی‌هایی هستند؟ روش‌های درآمدی این نرم افزارها چه هستند و شرکت‌های فعال در تولید نرم افزارهای آزاد چگونه کسب درآمد می‌کنند؟

جلسه اول جامعه گیک‌های کامپیوتر محلی است فرصتی است برای پاسخ به همین پرسش‌ها. ما در این جلسه به تمامی سوالات این چنینی پاسخ خواهیم داد و به طور کامل مفهوم نرم افزار آزاد را بررسی خواهیم کرد.

جدای از این در این جلسه گفتگویی در رابطه با چرایی شکل گیری و اهداف جامعه گیک‌های کامپیوتر خواهیم داشت. اگر علاقه‌مند به نرم افزار آزاد هستید یا دوست دارید بیشتر در مورد جامعه گیک‌های کامپیوتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم حتما در جلسه اول CGC شرکت کنید.اشتراک گذاری:


رویدادهای مشابه


ساخت موس با آردوینو

در این رویداد به ساخت یک موس با ماژول جوی استیک و برد آردوینو promicro و بررسی کد آن خواهیم پرداخت. اگر از علاقه مندان به اینترنت اشیا هستیداین رویداد را از دست ندهید.

جلسه چهارم: اینترنت اشیا(IOT)

با توجه به کاربر روز افزون اینترنت اشیا در تکنولوژی‌های گوناگون نیاز به یادگیری این علم هر روز بیشتر احساس می‌شود، در این رویداد سعی شده است به مسائل پایه‌ای اینترنت اشیا اشاره شود تا روند یادگیری برای مخاطبین آسان‌تر شود.

جلسه پنجم: آشنایی با فریمورک جنگو (django)

در جلسه پنجم CGC به معرفی فریمورک محبوب و قدرتمند جنگو (Django) خواهیم پرداخت و در پایان پروژه‌ای را آغار می‌کنیم تا به صورت عملی جنگو (Django) را تجربه کنیم.